Maailma esimene ujuvalt paigaldatav naturaalne kalasabaparkett nüüd Lincona laovalikus!

Kuupäev:05.09.2019 / Autor:Brit Vister

Kui tavapäraselt paigaldatakse kalasaba parketti aluspõrandale liimides, siis parketitootja Boen on põhjaliku tootearenduse tulemusena jõudnud klikitava ühenduse ja ujuvalt paigaldatava (aluspõrandast lahti, liimivaba ühendusvuugiga) kalasaba parketini.

Tegemist on Eesti turul ainukese klikk-ühendusega kalasaba mustrisse paigaldatava naturaalparketiga, mistõttu hoiab Lincona seda ka oma laovalikus. Teisisõnu, on see koheselt saadaval.

Boeni 3-kihiline tammest kalasabaparkett (14/3.5x138x690mm) on väga ühtlase (select) puiduvalikuga, milles oksakohti praktiliselt ei ole ning toonimuutused on parketilaua lõikes minimaalsed. Lincona laovalikus on naturaalset tooni õlivahaga viimistletud ja harjatud pinnaga parkett ning valge õlivahaga viimistletud sileda pinnaga parkett. Soovi korral saab tehasest tellida ka naturaalset tooni siledat parketti või valge õlivahaga toonitud, ent harjatud pinnaga parketti.

Kuigi paigaldamine ei ole nii lihtne kui tavalise laudparketi puhul, on see siiski mugavam alternatiiv maha liimimisele. Lisaks ei lisandu paigaldamisel liimi kulu. Paigaldamisõpetust saab vaadata siit.

Kalasabamuster
Kalasabamuster on kahtlemata üks populaarsemaid põrandakattemustreid, mille juured ulatuvad Rooma impeeriumisse, kus seda kasutati laialdaselt teede sillutiskivide paigaldamisel. Kuulsa mustri taga peitub tegelikult lihtne insenertehniline põhjus – blokeerivad ja risti asetatud sillutiskivid võimaldavad liikumisel tekkivat kokkusurumist paremini taluda. Kalasabamuster on šikk ja elegantne, samas lihtne ja klassikaline ning sellega on võimatu ruumi kujundamisel üle pakkuda.