Tarkett iQ Surface – mänguline PVC-katete kollektsioon

Kuupäev:08.08.2019 / Autor:Brit Vister

Tarketti ja Rootsi disainistuudio Note koostöös sündis mänguline homogeensete PVC-katete kollektsioon iQ Surface. See on lihtsasti kombineeritav teiste ruumi planeeritavate materjalidega, nagu näiteks teras, puit või klaas. Materjal on väga elastne, mis on hea ülespöörete tegemiseks, samuti saab seda kasutada mööbli katmisel. Kollektsioonis on ka samasuguse väljanägemisega seinakatted, millel tuletundlikkuse klass B s2 d0. Erinevat värvi keevisnööridega on võimalik lisada aktsente, aga luua ka ilma vuugita välimus.

Värvikollektsioon Rouge

Tarkett iQ Surface on jaotatud viide* erinevasse värvikollektsiooni, millel igal oma lugu: 

  1. Contrast kollektsioon mängib monotoonsel värviskaalal, kuid rõhub heleda ja tumeda kontrastidele.
  • Rouge kollektsiooniheledad ja soojad, pehmed ning mängulised punased toonid sobivad kokku jõuliste materjalidega, näiteks toormetallidega.
  • Sober kollektsioonis on tänu ajatutele sinistele ja hallidele toonidele tunda küpsust, klassi ja kõrgmoodi.
  • Dimmed kollektsioon pakub loodusest inspireeritud rahulikke uduseid rohelisi ja sinakasrohelisi toone.
  • Vivid kollektsiooni teravad punased ja kaasaegsed värvikombinatsioonid pakuvad julget värvipaletti ja kontraste, millega ruumis mängida.

* Kuues värvikollektsioon Solid on tasakaaluks iseloomuga värvipalettide kõrval rahulik, ühevärviline ja helge.

Värvikollektsioon Dimmed

iQ Surface on loodud selliselt, et hoolimata ruumi kasutuskoormusest aitab see säilitada arhitekti või  sisearhitekti visiooni ja loodud tervikut. Vaid 2mm paksune homogeenne PVC-kate on ääretult vastupidav ning säilitab oma välimuse paljudeks aastateks. Kui põrandakatet on vaja värskendada, et taastada esialgne värvide sära, piisab vaid kuivpoleerimisest. Ühtegi kemikaali ei ole tarvis kasutada.

Värvikollektsioon Sober

Kasutajale ja keskkonnale mõeldes
Tarkett valib põrandakatteid valmistades toormaterjale väga hoolikalt, eelkõige inimeste tervist ning keskkonnale tekitatavat koormust silmas pidades.

Tarkett iQ Surface on väga madala VOC (lenduvate orgaaniliste ühendite hulk) tasemega, mis on üle 100 korra madalam, kui Euroopa Liidu EN-ISO 16000 standard nõuab. Lisaks on kõik Tarketti katted ftalaadivabad.

Vähendamaks keskkonnale jäetavat jälge, on Tarkett ellu kutsunud ReStart programmi. Selle eesmärk on kokku koguda homogeensete PVC-katete jäägid (eemaldatud vanad põrandakatted, paigaldusest tekkivad ülejäägid jne), et need ümber töödelda. Tekkinud graanuleid kasutatakse uute põrandakatete tootmisel.

Disainistuudio Note ja Tarketti koostöö

2008 aastal Rootsis, Stockholmis asutatud disainistuudio Note peamised tegevusvaldkonnad on seotud arhitektuuri, interjööride, graafilise disaini ja erinevate disainistrateegiatega. Tarketti jaoks on säärane koostöö, kus põrandakatete kollektsiooni välja töötamiseks kaasatakse disainerid väljastpoolt ettevõtet, esmakordne.

Värvikollektsioon Accent