Domotexi uudised

Kuupäev:26.01.2015 / Autor:Brit Vister

Hannoveris toimunud põrandamessilt saabusime huvitavate uudistega!

Itaalia disainerid on põrandamustrite väljatöötamisel loomingu vabaks lasknud ning tulemus on selline

Domotexil tõdesime, et põrandamaailmas ei ole fantaasial piire – ka raudteeliipritest saab parketti valmistada

Näiteks on leitud tehnoloogia, kuidas saavutada tavalisel tammepuidul väga kalli sootamme (bog oak) efekt.
Mustjaspruuni tulemuse saavutamiseks leotatakse parketi spooni või palke spetsiaalselt kokkusegatud raua- ja magneesiumirikkas vees, mis on tervisele täiesti ohutu. Lisaks parketile ja põrandalaudadele kasutatakse sama tehnoloogiat ka uste puhul.

 

On teada herringbone mustrid, hollandi mustrid, prantsuse kalasaba, topelt kalasaba jne. kuid kas on varem silma hakanud painutatud kalasaba?

Kas oled kunagi oma inglasest või ameeriklasest sõbral kodus külas käinud? Nimelt armastavad nemad pehmet jalgealust. Selleks paigaldatakse vaiba alla kuni 10mm paksune PUR (polüuretaan) vaht, mis muudab vaiba luksuslikult pehmeks. Seda tunnet sõnadesse ei pane, te peate seda ise tundma (hint: mine proovi Swisshoteli koridore või tule aprillis meie messiboksi bouncima).

PUR vahu eelis on see, et ta ei kaota oma “mälu” ehk ei vaju aja jooksul kokku. Teiseks kasutavad inglased alusvahtu ka põranda soojemaks saamiseks, kuna seal pole põrandaküte nii populaarne. Kolmandaks annab vaht muidugi suure heliisolatsiooni mille üle su alumine naaber vähemalt sama palju rõõmu tunneb, kui sa ise.

Messil nähtud trende ja uudised näitame oma messistendil aprillis toimuval Eesti Ehitab messil.

Teretulemast!